Zakaj kot poslovnež ne smete imeti @GMAIL.COM v vašem email naslovu?
Dolžina branja:3 min
Ste kdaj razmišljali, na kaj vaše bodoče stranke pomislijo, ko vidijo, da je vaš kontaktni email ime_priimek@GMAIL.COM?
Čeprav se vam zdi morda to nepomembno in ciljate le na to, da hitro ustvarite svoj email naslov za komunikacijo vašega podjetja s strankami, lahko prav ta odvrne marsikaterega klienta.
Kaj so torej glavni razlogi, da @GMAIL.COM rezervirate za prijatelje, ne pa za posel?
@gmail.com naj uporablja vaša teta, ne pa vaš odvetnik
Ali bi vi zaupali profesionalnemu odvetniku, ki uporablja isto končnico domene kot vaša teta? (op.p. Kaj je domena, si preberite tukaj.)
Recimo:
❌ odvetnik.janez@gmail.com
✅ teta.anica@gmail.com
Za katerega odvetnika bi se raje odločili?
❓ odvetnik.janez@gmail.com
❓ janez.novak@odvetniska-pisarna.com
Poslovni email naslov s svojo domeno ni le praktičen, ampak tudi pove, da ste se bolj potrudili, kot samo ustvarili nov gmail račun. Večina ljudi si želi sodelovati s podjetji, ki izžarevajo profesionalnost.
E-mail naslov kot janez.novak@odvetniska-pisarna.com je simbol zaupanja in stabilnosti, medtem ko odvetnik.janez@gmail.com sporoča, da vaše podjetje ni najbolj organizirano.
Stranke bodo bolj zaupale podjetju, ki je skrbno uredilo vsak detajl, vključno z email naslovom.
Vaše podjetje naj se vtisne v spomin
Vsakič, ko pošiljate e-sporočilo, se pojavi ime vašega podjetja in stranko spomni, kdo ste ter se ji vtisne v spomin. Če ste investirali v logo, spletno stran in z ljudmi delite svoje vsebine, potem naj tudi vaš email naslov prispeva k prepoznavnosti.
Vaša ekipa naj bo organizirana
Če imate v vašem podjetju več članov ekipe (ali jih planirate imeti), lahko z lastno domeno ustvarite bolj urejen sistem. Vsak zaposlen dobi svoj e-mail naslov, kar olajša komunikacijo in jasno pokaže, kam spada.
Recimo:
✅ info@prodajna-pisarna.com
✅ racunovodstvo@prodajna-pisarna.com
✅ prodaja@prodajna-pisarna.com
✅ marketing@prodajna-pisarna.com
✅ janez.novak@prodajna-pisarna.com
Manj verjetno je, da padete v SPAM
Gmail je dostopen vsakomur in se pogosto uporablja za ustvarjanje lažnih profilov, kjer vas arabski stric (iz tretjega kolena lastne kamele) išče že dolga leta, da bi vam zapustil naftno vrtino, vredno milijone, ker ste njegov edini dedič … Pa kaj še 🙂
Nekaj takih primerov:
• Naključna kombinacija črk in številk: hg7tr45f1@gmail.com
• Ime s črkami in številkami: supportupdate678@gmail.com
• Posnemanje uradnih e-naslovov: amazonsupport@gmail.com
Smells fishy? Seveda, saj tudi je!
Sistem filtriranja pogosto zazna domene podjetij kot bolj verodostojne, saj so v veliki večini povezane s preverjenimi podjetji, ki so potrdila svojo domeno in svoj obstoj.
Mnoga podjetja uporabljajo svoje email strežnike ali pa zanesljive ponudnike poslovne epošte, ki zmanjšajo možnost, da njihova sporočila končajo med neželeno pošto.
Gmail je sicer varen, vendar ga zaradi pogoste uporabe za pošiljanje neželene pošte včasih filtri hitreje označijo kot manj zanesljivega.
Torej, ali ni skrajni čas, da poskrbite za svoj poslovni email naslov? S tem korakom boste naredili profesionalen vtis, pridobili večje zaupanje strank in pokazali, da mislite resno.
Če ne poskrbite niti za takšno osnovno stvar, kako naj potem stranke verjamejo, da boste poskrbeli za njihove potrebe?
Poslovni e-mail z lastno domeno ni le mala investicija, ampak pomembna poteza za dolgoročno rast vašega podjetja.
Potrebujete pomoč pri urejanju domene?
Imate zadeve malce pobrkljane ali pa ste šele na začetku in bi radi že startali pravilno, ampak niste prepričani, kje in kako bi se lotili zadeve?