Digitalna strategija
Vas misel na digitalni marketing spravlja v obup? Ne veste, kje bi se lotiti zadeve? Bi najprej začeli objavljati na socialnih omrežjih ali najprej pisali blog ali SEO optimizirali stran ali naprej oglaševali ali najprej pošiljali newsletterje? AAAaaa … Ja, vemo, možnosti je res ogromno.
V takem primeru resnično pomaga, da imate narejeno digitalno strategijo. Če ste podjetje manjšega ali večjega razpona - dobra organizacija je tista glavna, ki vas bo razbremenila. Namesto, da bi tavali v temi, se boste začeli premikati naprej in širili meje uspeha.
1, 2, 3 … START!
Kako digitalno uspeti, ne bi smelo biti uganka. Verjamemo pa, da v preobremenjenosti z možnostmi nemalokrat tipate v temi.
S pravo strategijo in akcijskim načrtom boste stopili iz makadamskega prahu na gladko avtocesto. In ne skrbite glede velikosti vašega podjetja - tudi Clio je že velikokrat prehitel BMW.
1. KJE STE V TEM TRENUTKU
-
kdo so vaše stranke
-
kakšna je vaša ponudba
-
v kateri stroki se nahajate
-
kdo je vaša konkurenca
-
kje vse ste že prisotni na spletu
2. KAKŠNI SO VAŠI CILJI
-
večja prepoznavnost
-
večja prodaja
-
več povpraševanj
-
začetek nečesa novega
3. ARE WE THERE YET
-
redna analiza in poročanje
-
spremljanje uspešnosti s KPI (key performance indicator)
-
prilagajanje strategije za še boljše rezultate
POGOSTO ZASTAVLJENA VPRAŠANJA
-
Digitalna strategija je načrt, ki izkoristi možnosti, ki jih ponuja digitalni svet, da potisne podjetje bližje zastavljenim ciljem. Ti cilji so lahko npr. večji obisk na spletni strani, večja prepoznavnost, večja prodaja, več povpraševanj ali lansiranje nečesa novega …
Določi se vmesne mejnike, taktike, platforme in ustvari zasnovo, s katero bo podjetje doseglo poslovne cilje.
-
Z dobro strategijo se izboljša vaša spletna prepoznavnost, interakcija s strankami, doseže večji uspeh pri marketinških kampanjah in glavno → poveča vaš zaslužek.
-
Čisto odvisno od tega, za katere digitalne taktike se odločite. Važna je tudi začetno stanje, se pravi, kje vse ste že prisotni na spletu in ali se z marketingom že ukvarjate. Povečanje organskega (neplačljivega) obiska na vaši spletni strani traja več mesecev kot recimo, če plačate za oglaševanje. Tam se rezultati pojavijo precej hitro.
-
Tudi z manjšim proračunom lahko dosežete marsikaj, vendar tukaj spet igrajo vlogo različni dejavniki, kot je vaše trenutno stanje in kje vse v spletu že marketinško delujete.
Če ste npr. startup podjetje, potem večino denarja namenite socialnim omrežjem in influencerjem. Uporabite brezplačna orodja za analizo podatkov in optimizacijo kampanj. Z rastjo prihodka pa postopno povečajte proračun in se lotite še drugih taktik na spletu.
Če pa ste npr. že uveljavljeno podjetje, potem razdelite denar med različne spletne kanale. Bodite pozorni na njihovo prejšnjo uspešnost. Investirajte v napredna analitična orodja, da boste lahko personalizirali uporabniško izkušnjo. Nek del proračuna pa namenite za testiranje novih pristopov v digitalnem marketingu.
-
Seveda. Digitalna strategija se redno pregleduje in posodablja, da ostane učinkovita. Priporočamo pregled in posodobitev vsaj vsake 3 mesece, torej 4x na leto.
PRIPRAVLJENI NA DIGITALNI METEK?
Pridobite za vas prilagojeno ponudbo in smernice. Kliknite na gumb in pričnite s procesom.